معرفی نرم افزلر ایندیزاین Adobe InDesign

چکیده کوتاه مطلب

ایندیزاین InDesign، یک نرم افزار طراحی است که توسط شرکت ادوبی (Adobe) تولید و منتشر شده ‌است. با استفاده از این نرم افزار حرفه ای، کاربران حوزه طراحی دیجیتال، توانایی طراحی و ساخت انواع آگهی، بروشور، مجله، روزنامه و کتاب را دارا هستند. پروژه هایی که با استفاده از نرم افزار ایندیزاین طراحی و تولید […]

ایندیزاین InDesign، یک نرم افزار طراحی است که توسط شرکت ادوبی (Adobe) تولید و منتشر شده ‌است. با استفاده از این نرم افزار حرفه ای، کاربران حوزه طراحی دیجیتال، توانایی طراحی و ساخت انواع آگهی، بروشور، مجله، روزنامه و کتاب را دارا هستند.

پروژه هایی که با استفاده از نرم افزار ایندیزاین طراحی و تولید می شوند، قابلیت نمایش بر روی انواع نمایشگرها و همچنین قابلیت چاپ و پرینت دارند. ایندیزاین، نرم افزاری است که توسط گرافیک دیزاینرها، طراحان و هنرمندان، ناشران و متخصصان بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که ذکر شد، ایندیزاین توسط شرکت ادوبی (Adobe) طراحی و تولید شده است و قابلیت آن را دارد که به صورت مجزا یا به عنوان بخشی از Adobe Creative Cloud توسط کاربران مورد استفاده قرار بگیرد. پیش از آنکه ایندیزاین عضو Creative Cloud باشد، یکی از نرم افزارهای مجموعه Creative Suite به حساب می آمد.

 

InDesign CC چیست؟

Creative Cloud در کمپانی ادوبی، در واقع مجموعه ای از نرم افزارها و اپلیکیشن هایی است که برای خلق طراحی، تبلیغات و ارتباطات به صورت چاپی، نمایش تصویری یا ویدیوئی و آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند.

از این رو، InDesign CC نیز یکی از این نرم افزارهای مجموعه Creative Cloud کمپانی ادوبی است. از ادوبی ایندیزاین سی سی، هم بر روی سیستم های مک و IOS و هم بر روی سیستم های ویندوزی، استفاده می شود.

اما منظور از حروف CC در پایان نام این نرم افزار چیست؟ در واقع در تمام نرم افزارهای منتشر شده توسط کمپانی ادوبی، حروف CC بیانگر آن است که این نرم افزار یکی از اعضای مجموعه Creative Cloud است.

پس هر زمان حروف سی سی را در پایان نام نرم افزاری منتشر شده توسط کمپانی ادوبی دیدیم، باید بدانیم که این نرم افزار از مجموعه نرم افزارهای Creative Cloud ادوبی است.

 

اما عضویت یک نرم افزار در مجموعه نرم افزارهای Creative Cloud چه معنایی دارد و چه تفاوتی را برای کاربران پدیدار می سازد؟

زمانی که یک نرم افزار عضو Creative Cloud کمپانی ادوبی است، در واقع به تمام منابع نرم افزارهای دیگر عضو این مجموعه، دسترسی دارد. از این رو، استفاده از یک سری خدمات و امکانات موجود در این نرم افزارها برای کاربر رایگان نبوده و او برای دسترسی به این خدمات و امکانات نیازمند تهیه مجوز، لایسنس یا اشتراک از کمپانی ادوبی است.

همچنین زمانی که شخصی، لایسنس یا اشتراک خود را از ادوبی خریداری می کند، امکان دسترسی به فروشگاه آنلاین ادوبی را دارد. او می تواند از این فروشگاه مجازی ادوبی تحت عنوان Adobe Stock، جهت تهیه انواع فونت ها، قلم ها، پترن ها و مواردی که برای انجام پروژه ها می توانند ابزار کارش باشند، استفاده نماید.

بنابراین زمانی که شما از ایندیزاین سی سی استفاده می کنید، تمام امکانات مذکور و خدمات ارائه شده در Adobe Creative Cloud برای شما قابل دسترس هستند.

راضیه خجسته نیا
راضیه خجسته نیا

یکی از اثر بخش‌ترین روز‌های زند‌گی‌ام زمانی بود که در این راه قدم گذاشتم و برای این حرفه تلاش کردم و این تلاش هنوز هم ادامه دارد...

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
0